تبلیغات
مـانستر هآی - ۱۲ ژنرال بازیگری که در یک سکانس، شاهکار خلق کردند؟

مـانستر هآی

12 ژنرال بازیگری که در یک سکانس، شاهکار خلق کردند؟غروی

 • 12 ژنرال بازیگری که در یک سکانس، شاهکار خلق کردند؟غروی

  این جمله که «برای ما اندازه نقش مهم نیست و کیفیت اولویت دارد»‌ فقط یک ادعا به حساب نمی‌آید. نکته جالب آن که بعضی از این بازیگران برای بازی در یک سکانس جایزه گرفته‌اند و برخی از این فرصت باری تثبیت جایگاه بازیگری‌شان بهره برده‌اند.

  سرویس فرهنگ و هنر و مشرقبازخوانی کارنامه ۱۲ بازیگر که حضوری کوتاه اما تأثیر کذار در فیلم‌ها دشته‌اند؛ راز موفقیت این بازیگران و ماندگاری سکانس‌های‌شان چیست؟این ۱۲ نفر شاخص‌ترین بازیگرانی هستند که در کارنامه آن‌ها نقش‌های تک سکانس دیده می‌شود. آن‌ها به واسطه درک ارزش و موقعیت سکانس آن را طوری بازی کرده‌اند که همچنان جزو شاه‌نقش‌های‌شان به حساب می‌آید. یعنی این جمله که «برای ما اندازه نقش مهم نیست و کیفیت اولویت دارد»‌ فقط یک ادعا به حساب نمی‌آید. نکته جالب آن که بعضی از این بازیگران برای بازی در یک سکانس جایزه گرفته‌اند و برخی از این فرصت باری تثبیت جایگاه بازیگری‌شان بهره برده‌اند.

  بعضی فیلم‌ها هم با همین تک سکانس‌ها در ذهن‌ها مانده و هویت گرفته‌اند. نمونه‌های این موارد به طور تفصیلی درگزارش پایین عنوان شده است. غرض این که اگر فیلمنامه، کارگردان و بازیگر در حد اعلا باشند، یک سکانس برای ماندگاری کافی است. و نکته دیگر که در مطلع پرونده اشاره شده که می‌توان به این جمع ۱۲ نفر، نام‌های دیگری افزود که حجم صفحه آن‌ها را از اولویت خارج کرد.

  *خسرو شکیبایی

  *رئیس

  در فیلمی که فقط هواداران سینمای مسعود کیمیایی از آن لذت می‌برند و مابقی از روایت معلق «رئیس»‌روی صندلی‌ها جابه‌جا می‌شوند به ناگاه تصویر خسرو شکیبایی روی پرده می آید و برای لحظاتی حال خوب به مخاطب سرایت می‌کند. شکیبایی در این فیلم دکتر است و باید به قهرمان تیر خورده(سیامک با بازی پولاد کیمیایی) رسیدگی کند. رفتارش اما شبیه آدم‌های عادی نیست و همین اکت‌ها و دیالوگ‌هایش آغشته به طنازی است و همین کاراکتر را خواستنی می‌کند. انرژی‌ای که شکیبایی و کارگردان برای این تک سکانس گذاشته‌اند به خوبی هویدا است و همین باعث شده حضور کوتاه این بازیگر در ذهن ماندگار شود. پیش از این شکیبایی در «حکم» کیمیایی نقشی کوتاه و موفق داشت و در «رئیس» هم این موقعیت تکرار شد. دکتر خونسردی که بیمار زخمی را سر می‌دواند، تا همیشه در ذهن می‌ماند.

  *مهدی فتحی

  *اعتراض


  از بازیگران توانمند سینمای ما است که هر گاه فرصت در اختیارش بوده توانایی‌اش را به رخ کشیده. مهدی فتحی در سکانس ابتدایی فیلم «اعتراض» که تیتراژ ابتدایی آن هم هست، نقش یکی از زندانیان به نام محسن دربندی را دارد که حین بدرقه دیگر زندانی (امیرعلی با بازی داریوش ارجمند) در وصف اسارت و آزادی جملات قافیه‌داری را بیان می‌کند. لحن صدا، حالت چشم و تضرعی که در صورت مهدی فتحی موقع بازی نقش وجود دارد، بهترین حالت برای وصف حال او و دیگر زندانیان است. بازی فتحی و دیالوگ ماندگاری که مسعود کیمیایی برای این بازیگر نوشته، شناسنامه «اعتراض» است: … سلامتی سه تن، ناموس و رفیق و وطن. سلامتی سه کس، زندونی و سرباز و بی‌کس. سلامتی باغبونی که زمستونشو از بهار بیشتر دوست داره. سلامتی آزادی، سلامتی زندونیای بی‌ملاقاتی.

  *داریوش ارجمند

  *سگ کشی


  سکانس چهار دقیقه‌ای بازی داریوش ارجمند، یکی از مهمترین سکانس‌های فیلم «سگ کشی» بهرام بیضایی است. حاج نقدی، با ریش سفید و لباس یقه بسته، نمونه کامل یک مرد سنتی بازاری است؛ حاج آقایی به ظاهر متدین که طبق گفته منشی، هیچ وقت هیچ زنی را به خدمتش نمی‌پذیرد، یک مرتبه مقابل گلرخ، خودش را می‌بازد. نیشش تا بناگوش باز می‌شود و کل چهار دقیقه، با چشمان ریز شده و لبخندی ادامه دار با گلرخ حرف می‌زند. لحن صدا، چشمان ریز شده، نگاه نافذ، حالت چهره و لبخند گوشه لب، همگی نشان از این دارد که حاج نقدی مترصد فرصتی است تا پیشنهاد بی‌شرمانه را به گلرخ بدهد. در واقع حتی اگر این پیشنهاد هیچ وقت از دهان حاجی بیرون نمی‌آید هم از روی حالات او می‌شد راز درونش را فهمید. ارجمند برای این نقش سیمرغ بلورین گرفت.

  *مریلا زارعی

  *سربازهای جمعه


  یک سکانس حدوداً‌ چهار دقیقه‌ای در «سربازهای جمعه» ‌بازی کرد و برای آن دو جایزه مهم یعنی سیمرغ جشنواره فجر و تندیس جشن خانه سینما را به دست آورد. کیفیت بازی مریلا زارعی در فیلم مردانه مسعود کیمیایی به مراتب بالاتر از بازی دیگران قرار می‌گیرد و البته اغراق نیست اگر بگوییم این سکانس بیش از کلیت «سربازهای جمعه»‌ در حافظه‌ها مانده. هدایت درست و دقیق مسعود کیمیایی باعث شده کاراکتر گرفتار کلیشه نشود و نقش مریلا زارعی به دام سانتیمانتالیسم نیفتد. او مرتکب قتل شده و حالا دستبند به دست برای برادر و دوستان برادرش تعریف می‌کند چه شد که همسرش را کشت! گاهی لبش لبخند می‌زند اما چشمانش پر از اشک است! گاهی صدایش صاف می‌شود و گاه همراه با خس خس حرف‌هایش را می‌زند. زارعی با این سکانس وزن کارنامه‌اش را بالا برد.

  *رضا کیانیان

  *سلطان


  شاید خیلی‌ها یادشان نمی‌آید اما در یک سکانس سه دقیقه‌ای از فیلم «سلطان». رضا کیانیان یکی از بهترین بازی‌هایش را به نمایش گذاشته؛ سکانسی که هیچ ارتباطی با داستان و اتفاق‌های داخل خود فیلم ندارد اما انگار ساخته شده تا با بازی جذاب و درجه یک کیانیان، حال و هوای فیلم را عوض کند. کیانیان در نقش یک دزد ماهر و متخصص در امر سگ دزدی در این سکانس ظاهر شده. چهره کاملا خلافی دارد با مدل موها و سبیل و طرز نگاه کردن و مدل حرف زدن، عینا نمونه واقعی یک دزد حرفه‌ای است. سه دقیقه تمام دیالوگ می‌گوید، شوخی می‌کند، می‌خندد و کل اعتقاداتش راجع به دزدی شیک و سطح بالا را منتقل می‌کند و هیچ اهمیتی به صحبت‌های بازپرس نمی‌دهد. زمانی که مریم و وکیلش در کلانتری نشسته‌اند از نطقه نظر آنها این دزد را می‌بینیم و بعد از آن هیچ وقت از او خبری نمی‌شود.

  *سعید پورصمیمی

  اینجا چراغی روشن است


  سعید پورصمیمی در سکانسی کوتاه از فیلم «اینجا چراغی روشن است» رضا میرکریمی، نقش روح یک کارگر معدن روستایی را داشت. معدنچی‌ای که زیر آوار می‌ماند، می‌میرد و کنار امامزاده می‌آید و با قدرت شروع به صحبت می‌کند. لهجه غلیظ روستایی، طرز صحبت کردن، شیوه بالا و پایین پریدن و نگاه‌های ساده پورصمیمی، آنقدر طبیعی از آب درآمده که همه او را در نقش یک معدنچی ساده می‌پذیرد. او خیلی ساده از سختی‌هایش حرف می‌زند، راحت راجع به شب اول قبرش می‌گوید که به طور کامل این کاراکتر را می‌پذیریم. شاید بتوانیم صراحتا بگوییم که کاراکتر روح کارگر معدن، بیشترین اثر را روی قدرت می‌گذارد و او را برای تصمیم‌های بعدی مصمم می‌کند. پورصمیمی برای این نقش در جشن خانه سینما نامزد دریافت جایزه شد.

  *حامد بهداد

  *بوتیک و دایره زنگی

  حامد بهداد از «بوتیک» حمید نعمت الله نهایت استفاده را برای محکم کردن جا پای خود در سینما کرد و با یک سکانس توانایی‌اش را به رخ کشید. او نقش یک معتاد را بازی می‌کند که به زنش شک کرده است. صحنه رو کردن دست زنش برای جهان و اینکه او به شکل رمزی قرارمدارهایش را می‌گذارد، متریال کافی برای عرض اندام در اختیار بهداد قرار می‌دهد. اوج بازی او جایی است که در نهایت عصبیت، رفتار و لحن گفتارش را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که مخاطب را به خنده می‌اندازد!

  بازی حامد بهداد در «دایره زنگی» پریسا بخت‌آور هم جان تازه‌ای به فیلم می‌دهد و نوعی دیگر از شمایل حرفه‌اش را عرضه می‌کند. او در نقش یک پسر ننر و لوس گرفتار دختری شیادتر از خود(با بازی باران کوثری) شده و همین تقابل، بخش دیگری از بار کمدی فیلم را شکل می‌دهد.

  *شبنم مقدمی

  *نفس


  یکی از حضورهای کوتاه ماندگار سینمای ایران را بدون هیچ شک و تردیدی می‌توان به نام شبنم مقدمی برای تک سکانس طلایی‌اش در فیلم «نفس» سند زد. او نقش یک زن اصفهانی را بازی می‌کند که چند بچه قد و نیم قد دارد و شوهرش هم مدتی است سرش هوو آورده و او هم از این بابت حسابی شاکی است. این زن اصفهانی است و مقدمی علاوه بر اینکه لهجه اصفهانی را به بهترین شکل ممکن و با تمام ریزه کاری‌هایش درآورده، رفتار و سکنات آنها را هم به درستی در بازی‌اش رعایت می‌کند. رویارویی مخاطب با او در سکانسی است که کلی مهمان در خانه‌اش جمع شده‌اند و این زن که در واقع زن عموی قهرمان داستان است،‌ سعی می‌کند از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرد و شوهرش را به خاطر کاری که کرده سکه یک پول کند. غرغر کردن‌های او و حرف زدنش توام با تخمه خوردن و … از بهترین لحظات بازی مقدمی در این فیلم است.

  *بابک حمیدیان

  *اعترافات ذهن خطرناک من


  یکی از ویژگی‌های فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من»، تک سکانس‌های کوتاه بازیگران مختلف است. بابک حمیدیان و نوچه‌هایش در یکی از سکانس‌ها به عنوان سردسته باند خلاف با یک آمبولانس سر می‌رسند و با زور ناصر را داخل آمبولانس می‌اندازند. سیم شی داخل دهان کاراکتر حمیدیان به او اجازه تلفظ سین و شین را نمی‌دهد. او به سختی حرف می‌زند و همزمان با ادای سخت دیالوگ‌ها، با نگاهش طوری که ناصر متوجه نشود به نوچه‌ها حالی می‌کند که او را بگردند. نقطه اوج بازی حمیدیان در این نقش به جایی برمی‌گردد که ناصر او را از پلیس می‌ترساند و او مجبور می شود الکی نقش پدر جراحی را بازی کند که ناصر دخترش را کتک زده. حضور  حمیدیان در فیلم کلا به سه دقیقه هم نمی‌رسد اما بازی‌اش یکی از نقاط قوت فیلم است.

  *سیامک انصاری

  *جرم


  سیامک انصاری کارنامه وزینی در ایفای نقش‌های کوتاه دارد اما حضور چند دقیقه‌ای در «جرم» مسعود کیمیایی را باید موفق‌تر از دیگر نقش‌ها دانست. انصاری در این فیلم نقش یک آدم کارچاق کن به نام فتاح را برعهده دارد و توانست بدجنسی و زرنگی یک کارچاق کن را به خوبی منتقل کند. نکته ویژه در بازی او نگه داشتن مرز میان سیاهی کاراکتر و شیرینی آن است. جنس دیالوگ‌ها و اطوار انصاری هم در خدمت ملاحت نقش است و به ماندگاری‌اش کمک بیشتر کرده؛ بخشی از دیالوگ او خطاب به رضا سرچشمه را مرور کنیم که در پایان به لبخند مخاطب گره می‌خورد: از این بی‌ها هم زیاده داره! ولی درست می‌شه. منم باهاتم، مهممونی، لباس، خانم! ببین، ببین منو! جاهای اونجوری! منم باهاتم! انصاری با نوع نگاه و حرکات بیان و لحن خاصی این دیالوگ‌ها را بیان می‌کند.

  *امیرحسین آرمان

  *یک حبه قند


  در میان هیاهوی فیلم «یک حبه قند»،‌ کاراکتر قاسم، حکم آرام‌بخش را دارد. نگاه‌های مظلوم، عاشقانه و چشم‌های پر اشکش کل حرف فیلم را می‌زند. انگار راز اصلی «یک حبه قند» در همین احساسات درونی قاسم نهفته شده. قاسم در حضور کوتاهش، فقط یک دیالوگ اثر گذار دارد. او خطاب به زن دایی و طوری که پسند بشود می‌گوید: این آخرشه، این دفعه که بیام دیگه پیشت می‌مونم. این دیالوگ انگار یک جور آرامش خاص توی دل مخاطب می‌آورد؛ آرامشی که چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد. قاسم به بهانه پیدا کردن یک در برای خانه بازی بچه‌ها، چادر کشیده شده روی سفره عقد را برمی‌‌دارد و با دیدن اسم پسند و یک غریبه، فرو می‌ریزد. امیرحسین آرمان، این فرو ریختن را به طرز عجیبی درست القا می‌کند. ضمن این که از رفتار او متوجه میزان دلدادگی پسند می‌شویم.

  *رویا نونهالی

  *بوی کافور عطر یاس و اعترافات ذهن خطرناک من


  سیمرغ بلورین جشنواره فجر و تندیس زرین جشن خانه سینما برای یک سکانس. این اتفاقی است که برای رویا نونهالی بعد از بازی در «بوی کافور، عطر یاس» افتاده. او در فیلم بهمن فرمان‌آرا چهار دقیقه بازی دارد؛، نقش یک زن که از شوهر کتک خورد و بچه‌اش را مرده به دنیا آورده. نونهالی حتی با نحوه بلند کردن دست برای توقف ماشین حال و روز سیهش را داد می‌زند! بعد از آن و در طول سکانس چند دقیقه‌ای که دارد غم کاراکتر را نه فقط در کلام و لحن صدا که در بی‌قراری چشم و بی‌تابی چهره نشان می‌دهد. نونهالی در «اعترافات خطرناک ذهن من» هم حضوری سه دقیقه‌ای اما چشمگیر دارد. زنی که نقشه پول‌ها را بعد از خرد کردن، با نخ درون معده می‌فرستد و هر بار یک تکه از آن را به همسرش که برای دیدار به تیمارستان می‌آید، می‌دهد.

  منبع : هفت صبح 

نظرات() 
hydroponics
دوشنبه 30 بهمن 1396 10:21 ب.ظ
این برای اولین بار من یک دیدار سریع در اینجا می باشد و من واقعا خوشحال هستم که همه چیز را در یک مکان واحد بخوانم.
summoners war cheats
دوشنبه 2 بهمن 1396 08:43 ب.ظ
چرا بینندگان هنوز برای خواندن روزنامه ها استفاده می کنند، زمانی که در این دنیای تکنولوژیکی همه در وب موجود است؟
Nintendo Switch
پنجشنبه 7 دی 1396 06:18 ب.ظ
من به طور مداوم نیم ساعت برای خواندن این مقاله وب سایت همراه با یک فنجان
قهوه.
cam4 token generator indir
سه شنبه 21 آذر 1396 08:38 ب.ظ
معمولا من در وبلاگ ها یاد نمی گیرم، اما می خواهم
می خواهم بگویم که این نوشتن بسیار من را مجبور به نگاهی به و
انجام دهید ذوق نگارشی شما من را متحیر کرد. با تشکر، پست بسیار عالی
Jenna
جمعه 17 آذر 1396 12:53 ق.ظ
Hey there! I realize this is kind of off-topic however I
had to ask. Does running a well-established website such as yours
take a large amount of work? I am brand new to writing a blog but I do write in my
journal everyday. I'd like to start a blog so I
will be able to share my personal experience and
thoughts online. Please let me know if you have any recommendations
or tips for brand new aspiring bloggers. Thankyou!
clash royale cheats
پنجشنبه 16 آذر 1396 09:12 ب.ظ
سلام ممنون از اینکه می دانید میزبان وب چه استفاده ای دارید
من وبلاگ خود را در 3 مرورگر وب کاملا متفاوت و I بارگذاری کردم
باید بگویم این وبلاگ بارها بسیار سریعتر و سپس بیشتر.
آیا شما می توانید یک ارائه دهنده خدمات میزبانی خوب را با قیمت منصفانه پیشنهاد دهید؟
خیلی ممنون، من از آن قدردانی میکنم!
imvu free credits
پنجشنبه 9 آذر 1396 11:46 ب.ظ
اوه خدای من! شخص داستان باور نکردنی!

با تشکر از شما بسیار، با این حال من با مسائل مربوط به RSS شما روبرو می شوند.
نمی دانم چرا من نمی توانم به آن بپیوندم.
آیا کسی دیگری دارای مسائل مربوط به RSS است؟
هر کسی که راه حل را می داند می تواند به شما مهربان باشد؟
تانکس!!
Nintendo Switch Giveaway
پنجشنبه 9 آذر 1396 09:50 ب.ظ
هورا! در نهایت من یک وب سایت از جایی که می توانم در واقع حقایق مفید در مورد مطالعه و دانش من است.
best psychic mediums
شنبه 13 آبان 1396 10:29 ب.ظ
سلام به همه، این اولین بازدید من در این صفحه وب است، و پست واقعا منفی به نفع من است، نگه داشتن پست چنین مقالات.
best psychic medium reading
شنبه 13 آبان 1396 08:55 ب.ظ
وبلاگ شیرین! من آن را در حالی که جستجو در اخبار یاهو پیدا کردم.
آیا شما هر گونه پیشنهاد در مورد چگونگی ثبت نام در اخبار یاهو دارید؟
من برای مدتی تلاش کرده ام اما هرگز به نظر نمی رسد که آنجا بمانم!
خیلی ممنون
best medicare supplement plans
شنبه 13 آبان 1396 08:50 ب.ظ
این بسیار جالب است، شما یک وبلاگ نویس بسیار ماهر هستید.
من به فید شما پیوستم و منتظر جستجوی بیشتر پست های شما هستم.
همچنین، وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی من به اشتراک گذاشته ام!
local std testing
دوشنبه 8 آبان 1396 07:54 ق.ظ
امروزه بیش از سه ساعت در اینترنت گشت و گذار می کنم، هرچند من هرگز مقاله شگفت انگیزی را کشف نکردم
مثل تو دوست داشتنی برای من کافی است
به نظر من، اگر همه صاحبان وب و وبلاگ نویسان باشند
محتوای مورد نظر درست همان طور که شما احتمالا ساخته اید، محتوای وب بسیار مفیدتر است
از هر زمان قبل.
real psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 07:30 ق.ظ
That is a great tip especially to those new to the blogosphere.
Short but very accurate info… Appreciate your sharing this
one. A must read post!
std clinics near me
دوشنبه 8 آبان 1396 06:07 ق.ظ
با تشکر از شما برای یک پست دیگر با شکوه جای دیگری ممکن است فقط این نوع از اطلاعات را در چنین راهی عالی برای نوشتن به دست بیاورد؟
من هفته آینده ارائه می دهم، و من در جستجوی این اطلاعات هستم.
real psychic
چهارشنبه 19 مهر 1396 09:39 ب.ظ
البته مانند وب سایت شما، اما شما باید املای چندین پست خود را بررسی کنید.
تعدادی از آنها با مسائل املایی فراگیر شده اند و من برای پیدا کردن آن بسیار مزاحم به اطلاع واقعیت و سپس دوباره من قطعا
دوباره دوباره بیا
cheap phone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 05:00 ق.ظ
با درود! توصیه های بسیار مفید در این پست خاص!
این تغییرات کوچکی است که بزرگترین تغییرات را ایجاد می کند.
تشکر فراوان برای به اشتراک گذاری!
anonymous std testing
دوشنبه 20 شهریور 1396 12:32 ق.ظ
هیا! من فقط می خواستم بپرسم آیا تا به حال هیچ مشکلی با هکرها نداشته اید؟
آخرین وبلاگ من (وردپرس) هک شد و من چندین بار از دست دادم
هفته های سخت کار به دلیل هیچ پشتیبان. آیا شما هر گونه راه حل برای
محافظت در مقابل هکرها
phone psychic reading
یکشنبه 19 شهریور 1396 05:29 ب.ظ
آیا تا به حال کمی در مورد کمی از آن فکر کرده اید؟
بیش از فقط مقالات شما؟ منظور من این است که آنچه شما میگویید اساسی و همه چیز است.
با این وجود فکر می کنم اگر شما برخی از تصاویر بزرگ و یا اضافه شده است
کلیپ های ویدئویی برای ارسال پست های بیشتر، "پاپ"! محتوای شما عالی است، اما با عکس ها و فیلم ها، این وب سایت قطعا می تواند یکی از بزرگترین در زمینه آن باشد.
وبلاگ فوق العاده!
cheap phone psychic readings
یکشنبه 19 شهریور 1396 09:31 ق.ظ
وبلاگ خوب وبلاگ خیلی خوب! مرد.. زیبا.. شگفت انگیز..

من وب سایت شما را نشانه می گیرم و همچنین دریافت می کنم؟ من خوشحالم که اطلاعات زیادی را در این نشریه در اختیار شما قرار می دهیم، ما نیاز به توسعه داریم
تکنیک های بیشتری در این زمینه، از شما برای به اشتراک گذاشتن تشکر می کنم.
.....
std screening
یکشنبه 19 شهریور 1396 01:01 ق.ظ
پست برجسته اما من مایل به دانستن اگر شما می توانید نوشتن
کمی بیشتر در مورد این موضوع؟ من می توانم بسیار سپاسگزار باشم اگر بتوانید کمی بیشتر توضیح دهید.
به تو برکت دهد!
chaturbate token hack legit
چهارشنبه 15 شهریور 1396 01:24 ب.ظ
Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped
me out much. I hope to give something back and help others like you aided me.
real chaturbate hack
دوشنبه 13 شهریور 1396 08:35 ب.ظ
چیزی که من درک نمی کنم این است که چطور نیستید
واقعا خیلی بهتر از شما ممکن است در حال حاضر باشد.
شما بسیار هوشمند هستید بنابراین شما به طور قابل توجهی در رابطه با این موضوع تشخیص می دهید،
من را بخاطر داشته باشید که من از بسیاری از زوایای مختلف آن را باور دارم.
زنان و مردان شبیه آن نیستند، مگر آنکه چیزی با زن گاگا باشد.
شخصیت شما عالی است همیشه از آن مراقبت کنید!
jessikavalazquez.hatenablog.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:46 ب.ظ
Good day very cool web site!! Man .. Beautiful ..
Amazing .. I'll bookmark your site and take the feeds also?

I'm happy to search out numerous useful information here in the submit, we want develop more techniques on this regard, thank you for sharing.

. . . . .
Foot Pain
جمعه 13 مرداد 1396 08:07 ب.ظ
I'd like to thank you for the efforts you have put in penning this site.
I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you later on as well.

In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own website
now ;)
mignonbelke.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 06:22 ب.ظ
Hey there! I could have sworn I've been to this website before but after reading through some of the post I realized
it's new to me. Anyways, I'm definitely delighted I found it and I'll be book-marking and checking back often!
williamhalstead.wordpress.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 07:14 ق.ظ
Howdy! I could have sworn I've been to this website before but after browsing through some
of the post I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely delighted I found it and I'll be
book-marking and checking back frequently!
home std test kit
جمعه 2 تیر 1396 11:48 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی
دلنشین ابتدا آیا نه حل و فصل درست با من
پس از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.
من هنوز مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما ممکن است را خوب به کمک پر همه
کسانی معافیت. اگر شما که می توانید
انجام من می بدون شک بود مجذوب.
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 04:34 ب.ظ
Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one?
Thanks a lot!
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 11:21 ب.ظ
Your mode of describing all in this paragraph is truly good,
all be capable of without difficulty know it, Thanks a
lot.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 07:06 ق.ظ
Hi to every single one, it's truly a good for me to pay a visit this website, it consists of precious Information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :